Zanik podniecenia i ochoty na seks a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Nie mam ochoty na sex.Tzn ta cała gra wstępna ok ale gdy juz sie zblizamy do tego ze on ma wejsc,to mi sie nie chce.Dlaczego? Wczesniej tak nie było :( Nie czuje az takiego podniecenia,przez co nie jestem az tak wilgotna i przez to czuje ból a nie przyjemnośc.Co moge zacząc brac?robic? ( Tabletki anty. biorę 8 miesiecy ).

We Wrocławiu jest lekarka seksuolog w "Poradni Julia".
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry!

Część kobiet (ok. 1/3) zauważa u siebie skutki uboczne przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych - spadek libido, większa trudność z uzyskanie podniecenia, mniejsze nawilżenie pochwy itp. Pani trudności mogą wiązać się z przyjmowaniem tabletek hormonalnych, ale nie muszą. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa dot. ogólnego stanu Pani zdrowia, innych towarzyszących chorób, a także dot. Państwa związku, relacji, dotychczasowego życia seksualnego itp. Zachęcam do rozmowy ze swoim lekarzem ginekologiem, a także seksuologiem.

Pozdrawiam!