Zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych z drugiego tygodnia w jednym dniu

Witam, przez roztargnienie w niedzielę wzięłam dwie tabletki Yaz z drugiego rzędu (za niedzielę i poniedziałek). W poniedziałek uprawiałam seks z chłopakiem bez prezerwatywy, a we wtorek rano wzięłam tabletkę "za poniedziałek" - poczytałam trochę na forach i postanowiłam przesunąć cykl o jeden dzień. Jednak czy istnieje ryzyko osłabienia antykoncepcji hormonalnej w tym przypadku? Czy powinnam martwić się, że zajdę w ciążę? Pozdrawiam serdecznie

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie można wykluczyć ciąży, jednak prawdopodobieństwo jest niewielkie.
Pozdrawiam