Zażywanie Amoksycyliny przez męża a współżycie w 7. miesiącu ciąży

jestem w miesiacu 7 ciazy maz zazywa amoxycyline czy mozemy w tym czasie uprawiac seks bez zadnego martwienia ze sperma zaszkodzi dziecku?dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mogą Państwo współżyć - nie ma powodów do obaw. Proszę tylko uważać, żeby nie zarazić się od męża.

Nie znam przyczyny zażywania antybiotyku.
generalnie zainfekowany mężczyzna nie powinien współżyć z żoną w ciąży, ani z nią spać.
Nie antybiotyk jest groźny, ale ewentualnie infekcja.
Tak jest generalnie, a w konkretnym przypadku mąż nich spyta się swojego lekarza, który zaordynował antybiotykoterapię.
Pozdrawiam. JW, Poznań.