Jak się przygotować do pierwszego współżycia?

Jestem młodym mężczyzną. Niedługo zamierzam rozpocząć współżycie seksualne. Przyznam , ze niewiele wiem na ten temat. Może moje pytanie wydają się śmieszne, ale proszę mi powiedzieć jak się przygotować do pierwszego w życiu współżycia. Jakie kwestie higieniczne należy podjąć? Slyszałem o bardzo niezbezpiecznym wirusie brodawczka? Czy jest się czego bać jeśl i i ja i moja żona nigdy wcześniej nie współżylimy? Czy możemy się zarazić? Czy należy wziąć prysznic niezwłocznie po stosunku?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli dwoje ludzi nie współżyło wcześniej to możliwość zarażenia się groźnym wirusem brodawczaka jest raczej bardzo niska. Nie nie trzeba brać prysznicu, Co do kwestii higienicznych sądzę, że najlepiej przed wziąć prysznic i nic więcej.

Dzień dobry.

Pański post wskazuje na konieczność nie tyle przygotowania się do pierwszego współżycia, ile do generalnego "zapoznania" z intymnością, erotyką i seksualnością - zarówno własną, jak i kobiety, dlatego też namawiałbym Pana wraz z małżonką do konsultacji seksuologicznej, celem "podszkolenia się" w ww. sferach.

Pozdrawiam.