Obawy przed rozpoczęcie współżycia

Witam. Jestem już w związku prawie rok. Z dnia na dzień co raz bardziej się do siebie zbliżamy. Z jednej strony bardzo bym chciała przeżyć z nim swój pierwszy raz, bo jest dla mnie wyjątkowy i ja również wiem, że jeśli byśmy to zrobili to by mnie nie zostawił, ani nie miałabym żadnych nieprzyjemności, ale z drugiej strony trochę się boje... Czy powinnam zapomnieć o moich obawach? Chociaż bardzo bym chciała to z nim zrobić.Jak powinnam się przygotować i co jest najlepszą metodą antykoncepcyjną?

Nie pisze Pani jakiego rodzaju obawy Pani towarzyszą, a myślę, ze taka informacja byłaby tutaj kluczowa. Pewien "poziom" obawy jest podczas rozpoczynania współżycia czymś naturalnym, jest to coś o czym warto porozmawiać z partnerem. Obawy przed współżyciem może skutecznie zmniejszyć rozwijanie wcześniej innych form intymności np. pettingu czy seksu oralnego, które pozwolą poczuć się pewniej, przyzwyczaić do nagości i bliskości.

To bardzo dobrze, że zastanawia się Pani nad antykoncepcją już wcześniej.
Przed pierwszym razem warto udać się do ginekologa na rutynowe badanie. Wtedy przy okazji można zapytać o możliwą antykoncepcję. Często podczas rozpoczynania współżycia całkowicie wystarczające jest stosowanie prezerwatyw.

Pozdrawiam
http://pracownia-terapii.pl