Lęk przed rozpoczęciem współżycia z chłopakiem

boję się rozpoczęcia współżycia.. byłam już u ginekologa, przepisał mi tabletki, jednak nie wiem czy ta metoda jest dla mnie, za dużo skutków ubocznych.. było wiele sytuacji kiedy mogłabym to zrobić ze swoim chłopakiem, jednak ciągle się czegoś boje i zawsze mam jakieś "ale", kocham go i chce to właśnie z nim zrobić, ale ciągle coś stoi mi na przeszkodzie

Dzień dobry!

Być nie jest to więc dobry dla Pani czas na rozpoczęcie współżycia i po prostu na razie Pani tego nie chce - argumentów "przeciw" jest sporo lub więcej niż "za". Współżycie w związku nie jest obowiązkiem i warto poczekać na właściwy dla siebie moment.
Przy okazji ten czas można wykorzystać na zebranie informacji dot. antykoncepcji i podjęcie decyzji, czy to właśnie tabletki hormonalne są dla Pani tą najlepszą.

Pozdrawiam!