Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lęk przed samochodami po wypadku

Witam mam 23lata i przeszłam bardzo dużo w 2008 miałam wypadek samochodowy od tamtego czasu boje się jeździć samochodem nawet jako pasażer mimo to mój narzeczony namawia mnie żebym zrobiła prawo jazdy,a ja sie boje i to nie chodzi tylko o jazde samochodem boję sie o wszystko o to że coś sie stanie zakładam najgorsze scenariusze wypadek śmierć osoby bliskiej ten lęk mnie paraliżuję rok temu miałam sepse i boje sie ze wróci ...Ja ciągle się czegoś boję proszę o pomoc i gdzie mam jej szukać Ursynów
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii grupowych

W walce z lękiem ważne jest aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nasze lęki są uzasadnione i jakie jest prawdopodobieństwo, że spełnią się nasze "czarne wizje". Nieuzasadniony strach jest czymś, co paraliżuje, a niekiedy nawet uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Nie jest łatwa zmiana takiej postawy, dostrzeżenie, że nie grozi nam nic złego, odważenie się do wykonania pierwszego kroku. Bardzo dobre i szybkie rezultaty w takich sytuacjach przynosi terapia poznawczo-behawioralna. Pacjenci z którymi miałam okazję w ten sposób pracować najczęściej byli w stanie pokonać lęk/fobię w przeciągu 6 - 8 spotkań.

0
Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze
39 poziom zaufania

Proszę udać się do specjalisty może go pani znaleźć w Poradni Zdrowia Psychicznego lub czasem są to pojedyńcze gabinety w poradniach wielospecjalistycznych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy