Jak homoseksualny mężczyzna może przygotować się do pierwszego razu?

Witam. Jestem gejem i chciałbym zacząć współżyć ze swoim partnerem. Problem w tym, że nie wiem jak mam się do tego przygotować. Nie chciałbym, żeby doszło do nieprzyjemnych sytuacji. Czytałem, że wskazane jest aby zastosować lewatywę przed stosunkiem, jednak chciałbym zasięgnąć rady specjalisty.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

O obawach, jakie odczuwasz, należałoby porozmawiać z partnerem. Jeżeli jest bardziej doświadczony seksualnie może Ci doradzić w kwestii przygotowań. Przede wszystkim powinieneś zadbać o swoje dobre samopoczucie i atmosferę zarówno przed, jak i w trakcie stosunku. Zaopatrz się również w prezerwatywy i lubrykanty, które ułatwią zbliżenie. Jeśli uważasz, że będziesz czuł się bardziej komfortowo po zrobieniu sobie lewatywy, to sądzę, że powinieneś ją zastosować przed aktem miłosnym. W tym wszystkim najważniejsze jest Twoje samopoczucie, dlatego zrób wszystko, żeby pierwszy raz był dla Ciebie przyjemnością, a nie stresem.

Pozdrawiam