Współżycie po zdradzie

Jestem żonaty od 16 lat, mamy 2 dzieci. Mój problem zaczął się kiedy 3 lata temu, kiedy pracowałem na wyjeździe a żona zaczęła zdradzać mnie z byłym chłopakiem. Zaczęły się wtedy problemy w łóżku. Przerwałem to po 1,5roku, ale chciałem żeby była szczęśliwa i odeszła do niego. On jednak odtrącił ją i poszedł do innej. Mimo wielu wizyt u seksuologów i prób ratowania naszego związku,żona nie chce współżyć ze mną. Choć mówi że mnie kocha. Co robić dalej? Brak mi już sił, jestem załamany i bezsilny.

Dzień dobry.

Opisany przez Pana problem wydaje się mieć źródło psychologiczne, nie seksuologiczne. Być może żona, która wcześniej Pana zdradzała, czuje się upokorzona konsekwencjami, jakie ją ostatecznie dosięgły. Mówiąc krótko - to, co zafundowała Panu, otrzymała od kochanka. W dodatku, zdradzany mąż okazał się przyzwoitym człowiekiem, a wymarzony kochanek - świnią.
Prawdopodobnie też nie do końca się oboje "rozmówiliście" w kwestii tego, co was spotkało. Wygląda na to, że małżonka odmawiając Panu współżycia chce Pana jakoś ukarać za jej przykre doświadczenie, pokazując również, że miał Pan w nim swój udział.

Sugerowałbym konsultację psychologiczną i prawdopodobnie poddanie się terapii. Jeżeli byłoby to możliwe - terapii par.

Pozdrawiam.

Mgr Maciej Rutkowski

Proponuję spróbować hipnoterapii solution focused, bardzo skuteczna metoda w przełamywaniu rozmaitych barier.

Pozdrawiam

Franciszek Bartkiewicz