Nawrót nerwicy lękowej u 27-latki

witam mam dość dla mnie wstydliwy problem cierpię na nerwicę lękową która głównie objawia się w sytuacjach gdy muszę coś podpisac w obecności innych osób, budzi sie ogromny lęk że ktoś patrzy mi na ręce wiem że to absurdalne bo nie ma czego się bać. Chodziłam na terapię przyjmowałam leki pomogło to wszystko ale nie na długo i znowu wszystko wróciło. Jak mogę sobie sama pomóc muszę teraz podpisać w pracy parę papierków i znowu sie boję jak tylko pomyślę że będę obserwowana. Proszę o pomoc.

Pani zaburzenie nie jest absurdalne, tylko niewyleczone. Prawdopodobnie cierpi Pani na specyficzny typ fobii społecznej. Same leki nie wystarczą, konieczna jest też psychoterapia długoterminowa u wykwalifikowanego specjalisty, najlepiej w nurcie psychodynamicznym, aby osiągnąć trwałą poprawę funkcjonowania. Krótkoterminowe formy terapii często pomagają zażegnać kryzys, ale też efekty bywają stosunkowo krótkotrwałe. Skuteczne leczenie psychoterapeutyczne wymaga czasu. Poniżej zamieszczam link do artykułu na temat tego zaburzenia.
Proszę jak najszybciej rozpocząć odpowiednie leczenie!

Mgr Justyna PluciĹska

Tylko jedno przychodzi mi do głowy. Nadgarstki pod strumień zimnej wody. A jeśli chce Pani permanentnie pozbyć się choroby polecam Hipnoterapię Solution Focused.

Wszystkiego dobrego

Franciszek Bartkiewicz