Zbierająca się ropa w oku

Dzień Dobry, W nocy budziłam się kilka razy - w oku zbierała się ropa co odczuwałam. Oczywzczałam je o wracałam do snu. Po przebudzeniu lewe oko, w którym zbierała się ropa, jest silnie zaczerwienione. Nie pomagają krople do oczu. Dodam, że od kilku dni mam infekcję gardła (także katar i kaszel). Czy powinnam się niepokoić? Oko wygląda okropnie.

Witam.to infekcją adenowirusowym bardzo zakaźna. Zalecam maść Virgan5xPlo i Yobradex3do5x PLO. Leczymy się 8 dni.potem kontrola rogówek. Wskazany okulista plus lekarz Poz. Pozdrawiam serdecznie