Czy to znów zapalnie rogówki?

Witam, mam wadę wzroku i korzystam z soczewek i okularów, pól roku temu okulista stwierdził zapalenie rogówki, stosowałam maść i kropelki, nastąpiła poprawa na miesiąc. Obecnie jest o wiele gorzej niż było, z soczewek nie mogę w ogóle korzystać, po założeniu czuje w oku piasek, pieczenie, oko robi się ciepłe. Po wyjęciu soczewki oko jest bardzo wrażliwe na świtało i powietrze, muszę trzymać zamknięte kilka godzin. Czy to znów zapalenie rogówki? Jak je skutecznie wyleczyć?

Witam.zapalenie rogówki jest pilnym stanem okulistycznym. Leczy się długo i trudno .zostają blizny. Rokowanie zależy od rodzaju wirusa. Noszenie soczewek nie wchodzi w grę. Pozdrawiam serdecznie