Zbyt mała wielkość jajników a późniejsze planowanie ciąży

Zacznę od tego ze w ramach badań kontrolnych zrobiłam usg transvaginalne, ktore pokazało iż moje jajniki maja wielkość prawy 18x12 i lewy 14x8 mm oprocz tego lekarka stwierdziła macice przeprostiwana. W wieku 11 lat miałam usg brzucha gdzie było podane taka sama wielkość jajnika prawego (a lewy nie był widoczny). Obecnie mam 18 lat i od 2 lat biorę tabletki anty novynette. Czy to jest cos poważnego jesli jajniki sa tak małe i nie zmienia swojej wielkości?

Ta wielkość jajników moze być spowodowana przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych , dlatego tez raz na rok należy robić przerwy 2-3 miesięczne. A obecnie powinna Pani wykonać przerwę 6 miesięczną i zgłosić się na USG. Zapraszam