Zbyt niski poziom testosteronu i wysoki estrogen

Dzień dobry. Jestem mężczyzną lat 25. Wydaje mi się że mam zbyt niski poziom testosteronu i wysoki estrogen. Objawia się to obniżonym libido, słabym zarostem, lekką ginekomastią, chwiejnymi stanami emocjonalnymi i depresją. Próbowałem naturalnych sposobów podwyższenia testosteronu - siłownia, 7-8 godzin snu zdrowa dieta, suplementy z cynkiem i magnezem i nic nie przynosi efektów. Czy stosowanie inhibitorów aromatazy lub leków typu tamoksifen może być rozwiązaniem? Jakie działania podjąć?

Skoro "wydaje się" Panu, to polecam najpierw udać się do endokrynologa, zrobić badania, a potem posłuchać co ów endokrynolog Panu proponuje ze względu na Pana indywidualny przypadek. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Proponowałabym Panu zachować szczególną ostrożność w podejmowaniu dawkowania Aromatazy i Tamoksifenu.

Natomiast zachęcam Pana do dalszego prowadzenia takiego trybu życia, jakiego Pan próbował (siłownia, sen, dieta, suplementy), niechaj to będzie Pana stylem życia.

Należałoby rozważyć konsultację psychologiczną, a nawet podjęcie terapii, celem pracy nad samooceną.

Zapraszam serdecznie,

Życzę pomyślności,
Irena Mielnik-Madej