Poziom testosteronu a zarost na twarzy

Dobry wieczór, chciałbym się spytać czy poziom testosteronu nawet będący w normie ma wpływ na zarost na twarzy. Ów zarost rozwija mi się bardzo wolno, tudzież od 15 roku życia do teraz (21lat) mam średni zarost po bokach twarzy od baczków w dół, na policzkach, szyi(całkowicie) lecz prawie go nie widać w reszcie miejsc, pod nosem, na brodzie i obok ust dokąd ten z policzków nie dorasta. Wystarczy, że się ogolę 1 na tydzień/2. Czy przyjmowane dodatkowe dawki testosteronu mogą pomóc? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarost jest cechą indywidualną. Jeśli zatem ma Pan prawidłowy poziom testosteronu, nie ma powodów do jego suplementacji. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem.