Jak można zwiększyć zarost na twarzy?

Mój problem tkwi w zaroście, a właściwie w jego braku. Wprawdzie pod nosem i na podbródku występuje, niemniej jednak na policzkach jest on bardzo rzadki, praktycznie zarostem to nazwać nie można. Taki stan rzeczy wpędza mnie w kompleksy i przygnębienie. W tym roku skończę 27 lat. Badałem poziom testosteronu, był powyżej referencji, ale nieznacznie. Oznaczałem również poziom siarczanu dehydroepiandrosteronu, on również był powyżej określonego normatywu, aczkolwiek tym tym razem przekroczenie było znaczne. Nadmienię, że tata ma zarost równomierny i gęsty na całej twarzy.

Lek. Michał Lenard

Gęstość i wiek pojawienia się zarostu są cechami osobniczo zmiennymi, być może u Pana gęsty zarost dopiero się pojawi. W razie wątpliwości można z wynikami badań udać się na wizytę do endokrynologa. Pozdrawiam!