Zapytaj lekarza

7 1 7 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zbyt wczesny okres. Czy to przez tabletki?

Tabletki biorę regularnie od roku, nigdy nie zapominam o kolejnej, biorę je o stałej porze, tzn. o 12 ;) Wczoraj, tj. 6 kwietnia, wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania i od dzisiaj zaczynam 7-dniową przerwę, z tym, że wczoraj przed północą dostałam już krwawienia. Podobna sytacja zdarzyła mi się w grudniu zeszłego roku (tylko że wtedy jednego dnia wzięłam aż 3 tabletki, gdyż błędnie oszacowałam godzinny), ale już 3 kolejne przerwy były jak najbardziej regularne, aż do dzisiaj... Dodam, że z moim chłopakiem kocham się nie do końca... a także, że 2 kwietnia byłam zaszczepiona przeciwko tężcowi, jak i dostałam zastrzyki znieczulające z racji rozcięcia ręki... Czy to może być wina źle dobranych tabletek, czy po prostu hormony szaleją...?

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej, to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. Szczepionka przeciwko tężcowi i leki miejscowo znieczulające nie obniżają skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Najprawdopodobniej w Pani przypadku nie ma powodów do obaw. Jeśli jednak nadal jest Pani zaniepokojona, proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy