Zdiagnozowanie zakrzepu krwi w łydce a zator płucny

Witam Panstwa. Mam powazne pytanie odnosnie przyjaciela. Okolo 3 lata temu zdiagnozowano u niego zakrzep krwi w lewej lydce. Zazywal regularnie Warfarin przez 6 m-cy. Choroba ustapila. W zeszlym tygodniu rano skarzyl sie na bol w piersiach, zwlaszcza przy wdechu. Wieczorem bylo juz gorzej. Bol byl silniejszy I objal ramiona, barki, tyl plecow. Cisnienie 200/100. Zabralo go pogotowie na szczegolowe badania. Stwierdzono zator plucny. Czy to nawrot tej choroby sprzed lat? Jak powazna jest choroba?

witam,
doszło do powstania kolejnego zakrzepu który mógł się oderwać i spowodować zator płucny.
Choroba wymaga leczenia szpitalnego, następnie profilaktyki przeciwzakrzepowej