Zdjęcie gipsu a opuchlizna nogi

Witam, Proszę o radę, w dniu wczorajszym został ściągnięty mi gips z stopy; miałam złamaną kość boczną z oddzieleniem częsci kostnej. Gips nosiłam prawie 6 tyg. Lekarz po ściągnięcu nie robił zdjęcia ale zalecił kupienie stabilizatora (dwie łuski) i chodzenie w nim jeszcze przez 6 tyg. wczoraj stawiałm pierwsze bolesne kroki ; dziś poszłam do pracy i noga mi strasznie opuchła. Nie wiem czy to normale ? lekarz zalecił dużo chodzić w stabilizatorze w ramach rehabilitacji. Mam się martwić ?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe postępowanie. Po badaniu będzie można określić dalsze postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zdjęcie gipsu a stan nogi

Witam. Po sześciu tygodniach i dwóch dniach lekarz ortopeda kazał zdjąć mi gips. Powiedział, że kość jeszcze się nie zrosła, ale mam chodzić całą stopą bez kuli. Od kilku próbuję rozchodzić nogę. Chodzę również na rehabilitację. Czy naprawdę mogę obciążać stopę ??? Czy nie będzie żadnych powikłań. Czy kość przy obciążeniu zrośnie się?? Poniżej przesyłam zdjęcie?? http://s13.postimg.org/dhi745s7b/image.jpg
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zdjęcie gipsu z nogi a rehabilitacja

Witam, dzisiaj zdjęto mi gips z lewej nogi - miałam skręcenie stawu skokowego II stopnia. Teraz rodzi się pytanie: czy powinnam zapisać się na fizjoterapię/rehabilitację, czy można domowymi sposobami przywrócić wystarczającą sprawność? I czy już od dzisiaj mogę zacząć sama ćwiczyć nogę? Zależy mi, by w jak największym stopniu przywrócić sprawność kostki. A może mam poczekać i smarować maściami typu Altacet? Dziękuję z góry za odpowiedź.
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,
jesli zależy Pani na pełnej sprawności, to radziłbym skorzystać z usług fizjoterapeuty. Mam tu na myśli terapię manualną, nie fizykoterapię. Raz skręcony staw, to większe prawdopodobieństwo ponownego urazu, a przy braku odpowiedniej rehabilitacji ryzyko to znacznie wzrasta.
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty