Zdjęcie RTG klatki piersiowej 44-letniego mężczyzny
Witam, proszę o interpretację opisu. Mężczyzna 44 lata, niepalący. Zdjęcie RTG klatki piersiowej: Poszerzenie wnęki płucnej o policystycznych obrysach, uszkodzone ujście boczne lewe, zrost w obrębie .... przeponowo-sercowego prawego. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Zdjęcie boczne płuca lewego: wnęka płucna poszerzona o policyklicznym obrysie. W piątek będzie robiona TK, ale bardzo się niepokoję. Co ten opis znaczy?

MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Póki co proszę się nie martwić. Proszę poddać się badaniu TK i z wynikami udać się do lekarza prowadzącego na konsultację, w celu postawienia rozpoznania i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.