Żel do pielęgnacji jamy ustnej i dziąseł w 12. tygodniu ciąży

Czy zel do pielęgnacji jamy ustnej i dziąseł - Salumin Activ 10 g, moze być używany w ciąży / w 12 tygodniu/ ? , mam krwawiące dziąsła przy szczotkowaniu , oraz miejscowo pojawiła sie opuchlizna . Dodam iż dbam o higienę jamy ustnej, wszystkie ubytki mam zaleczone oraz regularnie mam usuwany kamień nazębny .

Żel Salumin Activ może być stosowany w ciąży niezależnie od jej zaawansowania.Najprawdopodobniej stan Pani dziąseł jest spowodowany ciążą i opisane objawy ustąpią po rozwiązaniu.

Dzień dobry. Salumin Activ jest żelem zawierającym szałwię. Stosowany jest zewnętrznie i nie ma przeszkód, aby stosować go w ciąży. Jednak jeżeli występuje opuchlizna dziąseł, samo smarowanie żelem nie wystarczy. Pisze Pani, że regularnie usuwa kamień nazębny. Może opuchlizna jest objawem zapalenia miejscowego. Lepiej udać się do lekarza stomatologa, żeby sprawdził czy nie rozwija się patologiczna kieszeń przyzębna. Poza tym, ma Pani rację, dobra higiena, usuwanie kamienia i odpowiednie płukanki uchronią Pani dziąsła przed gorszymi schorzeniami. Życzę wszystkiego dobrego,.Urszula Jarosz