Żel Epiduo a pielęgnacja kosmetykami

Żel Epiduo a pielęgnacja kosmetykami. Mam cerę mieszaną, dodatkowo odwodnioną długą kuracją Epiduo. Mam problem z zaskórnikami na linii żuchwy i częściowo na policzkach. Dermatolog stwierdził, że mam "taki typ skóry" i że zaskórniki będą się pojawiały. W rezultacie stosuję Epiduo dosyć długo, z przerwami w lato, natomiast po ok. 2 m-cach od odstawienia skóra wraca do poprzedniego stanu- grubieje, szarzeje, przetłuszcza się, pojawiają się niedoskonałości a zaskórniki mnożą się, robią się dużo bardziej widoczne i wyczuwalne. Jakich kosmetyków powinnam używać podczas kuracji epiduo na co dzień, by dbać o skórę antystarzeniowo (34 lata), a jednocześnie nawadniać ją i uregulować wydzielanie sebum? Jakich składników unikać? Czy mogę stosować jednocześnie regenerującą pielęgnację w nocy (z epiduo), by utrzymać skórę twarzy w dobrej kondycji? Epiduo nie powoduje u mnie żadnych podrażnień czy poparzeń- zwyczajnie "trzyma w ryzach" stan skóry i likwiduje zaskórniki na bieżąco.

Dzień dobry, można dopytać się lekarza i do leczenia dołączyć zabiegi peelingów medycznych. Może Pani jak najbardziej produkty nawilżające, anti aging stosować. Można skonsultować się również u lekarza medycyny estetycznej ze skórą i po jej ocenie lekarz dobierze odpowiednie zabiegi.

Dzień dobry, jeśli kontynuje Pani kuracje epiduo, stosując preparat na wieczór to zalecam przed nałożeniem preparatu nałożyć serum z kwasem hialuronowym (np. Serum hialuronowe marki Ava), po aplikacji serum proszę poczekać około 15 do wchłonięcia preparatu i następnie nałożyć preparat epiduo. Takie połączenie sprawi, że skóra będzie mniej podrażniona i lepiej nawilżona.
Być może tak jak powiedział lakarz, rzeczywiście ma Pani taką skórę, ale doświadczenia wiem, że stan ten jest do opanowania. Współpraca z lekarzem dermatologiem, który dobierze odpowiednie leczenie oraz kosmetologa, który dobierze odpowiednią pielęgnacje domową oraz zabiegi normalizujace pracę skóry są w stanie znacznie poprawić stan Pani skóry. Jeśli chce Pani jak najdłużej zachować jędrność i elastyczność skóry warto posiadać kosmetyki, które w swoim składzie zawierają między innymi peptydy, antyoksydanty, retinol czy kwas hialuronowy.
Proszę pamiętać że w trakcie stosowania epiduo należy unikać promieniowania UV. W związku z nadchodzącym sezonem letnim proszę zadbać o odpowiednią fotoorotecję i wyposażyć się w filtr przeciwsłoneczny minimum 30 SPF UVA/UVB.

Pozdrawiam serdecznie

By odpowiednio zadbać o nawilżenie skóry mieszanej, warto na początku dobrze ją oczyścić. Zaskórniki, choć powiązane są z danym typem skóry, biorą się w głównej mierze z toksyn i zanieczyszczeń, dlatego zalecam peeling np. enzymatyczny
(najlepiej z naturalnych składników – olej z migdałów, masło shea) dwa razy w tygodniu. Rano, po umyciu twarzy możesz stosować krem nawilżający z takimi składnikami jak ekstrakt z nagietka, czy z lukrecji, wyciągi z kory, liści i drożdży oraz minerały – cynk i miedź. Ekstrakty działają nawilżająco i kojąco, natomiast cynk i miedź wspomagają regulację sebum i hamują powstawanie blizn.

Dzień dobry, działania nie powinny nadmiernie wysuszać skóry oraz działać komodogennie - sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu powinno używać się kosmetyków regulujących ilość wydzielanego sebum ( zawierające związki cynku, wit. B6), o działaniu bakteriobójczym ( kwas azelainowy, olejek z drzewa herbacianego), udrażniającym ujścia gruczołów łojowych (kwas salicylowy, kwasy AHA) w odpowiedniej korelacji z substancjami łagodzącymi - zabezpieczającymi warstwę rogową naskórka (np. pantenol, aloes, kwas haluronowy). Środki stosowane do oczyszczenia twarzy powinny usuwać nadmiar produkowanego sebum lecz bez nadmiernego odtłuszczenia skóry. Powinno unikać się kosmetyków o ciężkiej konsystencji blokujących ujścia gruczołów łojowych, do których często należą podkłady koloryzujące. Najlepiej próbkę kosmetyku wypróbować na swojej skórze i obserwować, jaki skutek wywołuje. Nie każdy kosmetyk będzie sprawdzał się na każdej skórze o podobnym problemie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.