Zespół antyfosfolipidowy a planowanie ciąży

WITAM, mam 42 lata. W 2005 roku stwierdzono u mnie na podstawie badań i poronień samoistnych zespół antyfosfolipidowy - przeciwciała antykardiolipinowe. Chciałabym wiedzieć- co naprawdę jest dla mnie zagrożeniem, czy stawy będą zawsze boleć i obolałe-ciężkie nogi na zmianę pogody np. czy mogłabym myśleć jeszcze o dziecku. Urodziłam dwoje. Czy ciaża spowodowałaby moje posunięcie w zdrowiu? Serdecznie dziękuję za odpowiedź Marysia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
To czy będzie Pani mogła bezpiecznie starać się o kolejną ciążę powinien ocenić lekarz prowadzący na podstawie aktualnych wyników badań. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną.