Zespół policystycznych jajników a możliwość zajścia w ciążę

Czy mając PCOS mogę zajść w ciążę ? Biorę tabletki już przez ok 2 lat gdybym nie przestrzegała brania prawidłowo tabletek(zapomnienie 1 tabletki z blistra itp) byłaby możliwość zajścia w ciąże ? Jestem młoda a tabletki zostały przepisane z powodu nadmiernego owłosienia i braku miesiączki.

Elżbieta Rhone

Witam,
oczywiście zajście w ciążę w Pani sytuacji jest możliwe, ale utrudnione w porównaniu do innych kobiet. Jeśli nie będzie brać Pani regularnie tabletek to istnieje możliwość ciąży, jednak zapomnienie TYLKO jednej tabletki zazwyczaj nie zwiększa ryzyka (mam na myśli dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne - te które stosuje większość pacjentek).