Pominięcie 15. tabletki antykoncepcyjnej a możliwość zapłodnienia

Witam ! Chciałabym zapyatac o to iż nie wzięłam 15 tabletki antykoncepcyjnej a dzień pare godzin wcześniej współżyłam przed pominięciem tej tabletki .. czy jest możliwość ze mogę być w ciąży jeżeli dostałam krwawienia przy ostatniej tabletkce ? bardzo proszę o odpowiedz ..co to możeoznaczac i co mam dalej zrobić?

Elżbieta Rhone

Witam,
niestety nie napisała Pani jaki rodzaj tabletek Pani bierze. Jeśli są to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne (takie najczęściej są stosowane u młodych kobiet) to pominięcie jednej tabletki nie zwiększa ryzyka zajścia w ciążę. Krwawienia i plamienia podczas przyjmowania doustnej antykoncepcji to częsta rzecz, szczególnie w pierwszych tygodniach.