Czy tabletki antykoncepcyjne gwarantują pełne zabezpieczenie?

Czy przy braniu tabletek antykoncepcyjnych może spokojnie odbyć się wytrysk w pochwie? I po ilu dniach tabletki zażywane po raz pierwszy już działają?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki antykoncepcyjne są najskuteczniejszą metodą antykoncepcji. Jeżeli tabletki przyjmowane są regularnie antykoncepcja jest stała, przez wszystkie dni cyklu. W tym czasie może dojść do każdego rodzaju zbliżenia bez ryzyka zajścia w ciążę.
Jeżeli stosuje Pani dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, a pierwszą tabletkę przyjęła Pani w pierwszym dniu cyklu, tj pierwszym dniu krwawienia, to działanie antykoncepcyjne występuje już od razu.
Pozdrawiam