Czy jest konieczność przyjęcia tabletki 72h po?

Witam. Zapominałam wziąć 4 tabletkę z opakowania. Zdążyłam ja po 15h od wyznaczonej godziny. Zapomniana tabletka powinna być wzięta w sobotę o 22. W piątek i w sobotę i w niedziele współżyłam. Czy jest konieczność tabletki 72h po?

Nie napisała Pani, jakie tabletki bierze, jednak jeśli minęło więcej niż 12 h i bierze Pani tabletki dwuskładnikowe, to ochrona antykoncepcyjna jest obniżona i istnieje możliwość ciąży, szczególnie w sytuacji pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu przyjmowania nowego opakowania.