Możliwość zapłodnienia przy pomyłce w stosowaniu tabletek hormonalnych

Witam! Pominęłam jedną tabletkę w pierwszym tygodniu, zażyłam ją zgodnie z instrukcją w ulotce. Współżyłam we czwartek, wzięłam "czwartkową" tabletkę, natomiast nie wzięłam tabletki w piątek, lecz nie współżyłam. Dziś jest sobota, więc jak najszybciej wzięłam tabletkę z wczoraj. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Jeśłi stosuje Pani antykoncepcję od przynajmniej kilku miesięcy to ryzyko jest bardzo małe. O skuteczności antykoncepcji świadczą między innymi miesiączki. Im są mniej obfite tym większa pewność, że Pani "zahamowanie " cyklu jest skuteczniejsze.

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Szymanowski

witam.Przy nieregularnym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych jest możliwość odblokowania owulacji i zajścia w ciążę.