Zespół policystycznych jajników i plamienia

Witam. mam stwierdzony zespoł policystycznych jajników . od prawie 6 msc biore glucophage XR. Miesiac temu ( 29.09-3.10.16 ) (cykl 44 dniowy) miałam normany okres. teraz moj cykl ma 40 dni i pojawiły sie plamienia, jedna kropka na bieliznie na dzien? czym moze byc to spowodowane? czy podczas takiego bardzo skąpego palmienia jmoge zrobic test ciazowy ? z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Tak proponuje wykonać test ciążowy i udac sie do lekarza ginekologa.