Zespół policystycznych jajników i tabletki antykoncepcyjne a ciąża

Stwierdzono u mnie PCOS i zażywalam Yaz. Wspolzylam z partnerem i od następnego dnia przestałam brać tabletki( był to trzeci tydzień ich brania). Wypadały wtedy dni płodne. W czwartym dniu dostałam krwawienie z odstawienia. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej nie ma dni płodnych! Jeśli zatem tabletki przyjmowała Pani regularnie, a odstawiła je Pani na klasyczną 4 dniową przerwę, to ryzyko ciąży jest znikome.