Zapomniane 2 tabletki...

Witam, mam 20 lat i biorę tabletki od 6 miesięcy. W trzecim tygodniu brania tabletek zapomniałam 2, czyli wtorek i środa... W poniedziałek mam zacząć 7-dniową przerwę... Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, w Pani sytuacji istnieje ryzyko ciąży. W przypadku, gdy nie przyjęto dwóch tabletek w trzecim tygodniu stosowania leku, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i w tym samym dniu rozpocząć przyjmowanie pigułek z następnego opakowania. Do tego, w okresie do dnia przyjęcia siódmej tabletki należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji (np. prezerwatywa). Dobrze byłoby, gdyby za około 14 dni wykonała Pani test ciążowy.

Pozdrawiam!