Zespół rakowiaka a zaawansowanie choroby nowotworowej

Czy zespol rakowiaka.(zaczerwienienie twarzy.szyi.pobolewanie brzucha.luzny stolec.kolatania serca.zawroty glowy).swiadcza o bardzo zaawansowanej chorobie nowotw? Wczesniejsze objawy to:biegunki.pobolewanie brzucha.wzdecia. z podejrzeniem zespl.rakow.to na oddzial endokrynol.trzeba sie udac?jakie badania czekaja pacjenta i jak dlugo czeka sie na wyniki tychbadan do potwierdzenia diagnozy?

Zespół rakowiaka to szereg objawów występujących u chorych na rzadki rodzaj nowotworu, zwany rakowiakiem. Nowotwór ten wydziela do krwi substancje odpowiedzialne za wiele pozornie niepowiązanych ze sobą dolegliwości. Dla choroby charakterystyczne są napady, które objawiają się zaczerwienieniem twarzy i szyi, przyspieszeniem pracy serca czy zawrotami głowy.

Zachęcam do szerszej lektury:
http://www.kardiolo.pl/zespol_rakowiaka.htm

Odział endokrynologii może byc - objawy moga wynikać nie tylko z rakowiaka, ale także z innych chorób, będzie to dopiero badane. Jak pójdzie diagnostyka bedzie zależało od wyników kolejnych badań.