Zgrubiałe stawy palców a dobre wyniki badań

Wszystkieie wyniki krwi, moczu mam bardzo dobre. Robiłem próbę na borelizę tez zdrów.Badanie anty CCP też nic nie wykazało. Niby wszystkie wyniki w normie, dobre a stawy palców już u obu rąk mam zgrubiałe, rano zesztywniałe. Zaczyna mi to coraz bardziej dokuczac. Proszę o poradę
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Objawy mogą wynikać z choroby zwyrodnieniowej stawów. Może być ona spowodowana między innymi nadmiernym przeciążaniem stawów czy predyspozycją genetyczną. Warto wykonać rtg, które uwidoczni ewentualne zmiany. Myślę że należy rozważyć również podjęcie rehabilitacji (specjalne zabiegi, ćwiczenia), która zapobiegnie progresji choroby.