Zgrubienie błony śluzowej dolnej ściany lewej zatoki szczękowej w wyniku RM głowy
Witam zrobiłem dzisiaj badanie RM głowy i w opisie mam: Podkorowo, w lewym płacie czołowym widoczne są pojedyncze, niecharakterystyczne ogniska wielkości do 2-4mm, wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i w sekwencji Flair najprawdopodobniej naczyniopochodne. Torbielka szyszynki wielkości około 3,5m. Poza tym mózgowie bez zmian. Układ komorowy nieposzerzony,nieprzemieszczony, bez cech ucisku..Zgrubienie błony śluzowej dolnej ściany lewej zatoki szczękowej grubości 5mm.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Niestety nie napisał Pan z jakiego powodu wykonane zostało badanie. Jest to natomiast o tyle istotne, że każdy wynik badania obrazowego powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.