Zgrubienie nad jądrem a badanie USG

Witam! Jakiś czas temu miałem badanie USG jąder, ponieważ zauważyłem nad lewym jądrem taką jakby miękką kulkę. Ta kulka jest widoczna tylko w pozycji lezącej i tylko gdy pod wpływem ciepła worek mosznowy jest luźny. W pozycji stojącej jest ona niewidoczna i gdy worek robi się twardy i jądra sie unoszą do góry podczas zmiany temperatury też nie jest widoczna. Udałem się do urologa, który zalecił mi USG jąder, pęcherza moczowego i nerek. Podczas badanie USG jąder worek nie był rozluźniony, ponieważ nie było w gabinecie zbyt ciepło. Podejrzewam, że te kulki to mogą być torbiele nasienne tak wywnioskowałem po tym co przeczytałem w Internecie. Dodam, że USG było wykonywane dosyć długo i widać, że lekarz dokładnie wszystko przebadał. Tylko nie mogłem mu pokazać tej kulki, bo akurat podczas badania nie mogła się ujawnić, bo jak wspominałem worek był bardziej twardy a kulkę widać, gdy worek mosznowy jest rozluźniony. Lekarz, który robił USG stwierdził, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Lekarz urolog, do którego udałem się z wynikami, który mi USG zlecił też stwierdził, że wszystko jest dobrze i nie mam się czym martwić. Moje pytanie brzmi, czy badanie USG jąder, podczas którego worek mosznowy nie jest rozluźniony jest wiarygodne? Czy lekarz mógł w związku z brakiem rozluźnienia worka mosznowego nie wykryć tych potencjalnych torbieli? Proszę o pomoc co mam zrobić? Dodam, że kulka znajduje się tak jak mówiłem w pozycji leżącej nad lewym jądrem. Dodam też, że miałem operację przepukliny pachwinowej ze strony prawej, a z lewej strony lekarz chirurg ogólny ze szpitala na Banacha stwierdził, że mam tam minimalnie otwarte jakieś wrota, ale przepukliny nie ma, może być kiedyś, ale też może mi się nigdy nie ujawnić. Proszę o odpowiedź, urolog twierdzi, że jest wszystko ok, a ja taką jakby kulkę widzę, gdy jest mi ciepło i gdy leżę ze zgiętymi nogami w kolanach. Mam 23 lata.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Czy badanie USG jąder podczas, którego worek mosznowy nie jest rozluźniony jest wiarygodne?

  • Tak, oczywiście. Napięcie mięśni worka mosznowego nie ma wpływu na jakość badania USG jąder.

Czy lekarz mógł w związku z brakiem rozluźnienia worka mosznowego nie wykryć tych potencjalnych torbieli?

  • Nie ma takiej opcji. Na pewno by je wykrył jakby takowe patologie istniały.

Proszę o pomoc, co mam zrobić?

  • Skoro urolog ani ultrasonografista nie znaleźli nic niepokojącego, patologicznego w zakresie jąder i moszny to nie ma powodu do niepokoju. Być może wyczuwalna zmiana jest subiektywnie przez Pana odbierana. Może to tylko poszerzające się miejscowo, okresowo naczynie żylne w czasie rozluźnienia worka mosznowego. To nie jest żadna patologia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty