Zgrubienie o hyperechogennej strukturze w usg piersi

Córka ma 11 lat ,jest po drugim usg piersi,wizyta przed nami ,Gruczoł piersiowy prawy prawidłowej echostruktury niejednorodny ,na godz12 widoczne wałowate zgrubienie o dł 12mm o hyperechogennej strukturze ,gruczoł piersiwy lewy o niejednorodnej echostrukturze w rzucie brodawki hyperechogenne wałowate ognisko o dł13 mm (bez progresji).Doly pachowe bez powiększeń węzłow chłonnych.Bardzo sie boję lekarz ,który robił usg wspomniał coś o biopsji.

Pani córka jest w okresie dojrzewania. W jej piersiach tworzy się dopiero pod wpływem krążących hormonów tkanka gruczołowa. Dlaczego zadecydowano o konieczności wykonania USG? Z powodu tkliwości okolicy zabrodawkowej? Proszę przypomnieć sobie swój okres dojrzewania i zastanowić się, czy podawane przez córkę objawy przypominają Pani własne sprzed lat. Czy są jakieś inne jeszcze objawy?