Zgrubienie okołoskrzelowe podwnękowe w wyniku RTG klatki piersiowej
zgrubienia okołooskrzelowe podwnękowe po str prawej klp. Poza tym miąż płucny bez zagęszczeń, Sylwetka serca w normie , Jamy opłucnowe wolne. wnęka prawa o nierównych zarysach,. Jest to wynik dziecka (chłopiec) lat 14. Dziecka choruje od września tego roku (bez gorączki, tylko kaszel.) Bardzo proszę o odpowiedź co oznacza wynik rtg płuc?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Opisane zgrubienia mogą świadczyć o przebytym stanie zapalnym, niepokoi zatarcie prawej wnęki płuca. Jednak należy to skontrolować badaniem - osłuchiwaniem. Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub pediatry.
Pozdrawiam