Interpretacja wyników badania RTG klatki piersiowej

Proszę o interpretację wyników RTG klatki piersiowej mojej mamy - lat 67. Nadprzeponowo po stronie prawej obszar zagęszczeń miąższowych najpewniej zmiany niedodmowo-zapalne. Po stronie lewej drobne zgrubienie opłucnowe. Miąższ płucny bez zagęszczeń. Sylwetka serca w całości powiększona.

Witam!

Opisane zagęszczenia miąższowe mogą być związane z procesem zapalnym w obrębie płuc, natomiast zgrubienie opłucnej może być powikłaniem pozapalnym. Powiększona sylwetka serca najprawdopodobniej jest związana z wtórnym powiększeniem serca na skutek jego niewydolności. Proponuję skonsultować zdjęcie z lekarzem internistą lub lekarzem rodzinnym, aby wyjaśnić dokładnie przyczynę stwierdzonych zmian. Niestety przez internet nie można więcej powiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie!