Zgrubienie po usunięciu skrzepów w ręku

Już dwa tygodnie mineły od chirurgicznego usunięcia dwóch skrzepów w ręku u mojej mamy, niepokoi mnie duża gruda obok jeszcze nie zdjętych szwów, czy to normalne lekarz chirurg zapewnia, ze tak powinno być, że po okładach jakie ma robione rozejdzie się proszę o odp

Trudno mi konkretnie odpowiedzieć na to pytanie bez bezpośredniego badania. Czasami w ranie mogą powstawać skrzepy, które po pewnym czasie ulegają wchłonięciu, a klinicznie dają podskórne zgrubienia. Jeśli chirurg zapewnił Panią, że wszystko jest w porządku, gojenie prawidłowe to nie ma powodu do niepokoju, bo tak na pewno jest.