Zgrubienie pod skórą po upadku i uderzeniu w głowę u 15-miesięcznego dziecka
Witam Mój 15 miesięczny synek upadł 3 tygodnie temu i uderzył się w główkę a dokładniej w czoło był przytomny, nabił sobie dużego siniak. Tego siniaka już nie ma i opuchlizna też zeszła ale jak dotykam to miejsce to wyczuwam pod skórą zgrubienie, coś twardego- co to jest? czy to jest guz, który jeszcze się nie zagoił?czy powinniśmy zrobić tomografie komputerową?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. To normalne zjawisko uwapnienia krwiaka, w późniejszym czasie on twardnieje i pozostaje taki ślad.