Ziarnikowate zapalenie mięśni rąk

witam chcial bym dowiedziec sie co to jest ziarniakowate zapalenie miesni rak . tylko szczerze .

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, rozpoznanie ziarniniakowate zapalenie mięśni jest rozpoznaniem histopatologicznym, a nie klinicznym. Ten rodzaj zapalenia może wystąpić w przebiegu wielu chorób. Istotne, aby zinterpretować wynik badania w zestawieniu z obrazem klinicznym i wynikami badań dodatkowych. proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który dokona wnikliwej interpretacji. Pozdrawiam