Jeden krąg więcej w kręgosłupie i ból

Witam, moja mama ma genetycznie jeden kręg więcej niż inni.Teraz ma 65lat i od wielu lat cierpi z powodu bólu który potrafi ją unieruchomić na jakiś czas. Nie może nic nosić, dźwigać ani ćwiczyć. Korzysta z usług rehabilitanta który pomaga w bólu i ruchach ale nie całkowicie. Czy jest dla niej jakaś pomoc?Czy operacja jest konieczna? Jeśli tak to jakie są szanse na udanie się jej przebiegu? Czy nie jest za późno patrząc na wiek? Dziękuje z góry za pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak nasilone dolegliwości bólowe wymagają wykonania MRI kręgosłupa. Dopiero zestawienie obrazu klinicznego wraz z wynikami badań obrazowych pozwoli odpowiedzieć na pytanie czy Pani mama kwalifikuje się do leczenia operacyjnego. Sugeruję konsultację neurochirurgiczną.