Zielone zabarwienie języka, biegunki oraz obecność krwi w stolcu

dzien dobry...jesli od pewnego czasu nie mam stolca ("marze" mi sie..podobny objaw mysle do biegunki, czeste siadanie w ubikacji, krew na papierze, zielony jezyk...czego moga byc to objawy?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Obecność krwi w stolcu jest niepokojącym objawem, może świadczyć o krwawieniu z przewodu pokarmowego, chorobie hemoroidalnej, nowotworze, dlatego należy przeprowadzić odpowiednie badania. Zielonkawy nalot na języku może być spowodowany refluksem żołądkowo - przełykowym. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który poprowadzi dalszą diagnostykę.
Pozdrawiam