Zimne dłonie i stopy, fioletowy odcień skóry i skurcze palców

Dzięń dobry. Proszę o wskazanie mi drogi jaką powinnam pójść. Moje objawy to wiecznie zimne ręce i stopy, odcień skóry rąk i nosa sino, fioletowy, od pewnego czasu dochodzi do skurczy palców lewej ręki( w momencie skurczu przybierają dziwne położenie)Bardzo trudno mi rozgrzać ręce i stopy, a kiedy to osiągnę czuję ból, pieczenie i swędzenie, a stopy chcą eksplodować.Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej świadczą o zaburzeniach ukrwienia obwodowego. Sugeruję zatem konsultację ze specjalistą angiologiem/chirurgiem naczyniowym.