Zimne okłady przy opuchliźnie nogi

Witam. Po wczorajszym upadku noga jest opuchnięta i czuję rwący ból przez co Nie mogę na nią stanąć. Niestety jestem za granicą i przez najblizszy tydzień nie mogę iść do lekarza. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? Jak pozbyć sie opuchlizny.? Czy wystarczą zimne oklady ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pani spróbować maści że środkiem przeciwzapalnnym: ibuprofenen, ketoprofenem czy diklofenakiem.
Pozdrawiam

Bez zbadania nie można postawić diagnozy. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywać, sugeruję skontaktować się z lekarzem. Na chwilę ulgę może przynieść stosowanie żelu z ibuprofenem, diclofenakiem itp.