Złamanie głowy paliczka bliższego V palca ręki

Witam, zdiagnozowano u mnie złamanie głowy paliczka bliższego V palca ręki, po 5 tygodniach noszenia szyny, palec nadal jest opuchnięty, siny i sztywny, a pod wpływem zimna sinieje jeszcze bardziej. Dostałam skierowanie na masaż wirowy i laseroterapię, po 10 zabiegów każdy. Czy aby na pewno palec po 5tyg usztywnieniu powinien tak wyglądać i czy w/w będą wystarczające do powrotu pełnej sprawności? Czy ewentualnie potrzebne będą jakieś dodatkowe zabiegi, może ćwiczenia. Ile może potrwać rehab.?

Witam,
nie doszło jeszcze do pełnej przebudowy tkanki kostnej, która będzie trwała kilka miesięcy. Na razie ma Pani wydolny zrost kostny. Wskazana jest fizykoterapia i normalne używanie palca do codziennych czynności. Sinienie spowodowane jest niewielką niewydolnością żylną - niewydolna pompa mięśniowa.