Złamanie kostki bocznej prawej z przemieszczeniem i uszkodzeniem więzozrostu

Witam, doznałem złamania kostki bocznej prawej z przemieszczeniem i uszkodzeniem więzozrostu piszczelowo/strzałkowego. W szpitalu - repozycja otwarta i zespolenie kostki bocznej prętem Ruscha 2 pętle druciane na więzozrost p/s. But gipsowy 6 tygodni. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tym urazie i co dalej - rehabilitacja (jaka), co dalej z tym prętem. Czy wrócę do pełnej sprawności i kiedy. Pozdrawiam.

Witam. Czas powrotu do sprawności zależy od wielu czynników. W tym momencie jeżeli chodzi o uszkodzoną kończynę należałoby zaczekać do momentu zdjęcia opatrunku gipsowego i na podstawie danej sytuacji zbadać aktualny stan, postawić diagnozę i zaprogramować proces leczenia. I zgodnie z przesłanką wczesności Polskiej Koncepcji Fizjoterapii z 1975 podjąć rehabilitacje jak najszybciej. Na dzień dzisiejszy proponuję wizytę u fizjoterapeuty, który zaleci bezpieczny i dopasowany do pana stanu trening na kończynę przeciwną, brzuch oraz kończyny górne, dzięki którym można podgonić procesy przepływu płynów w uszkodzonej kończynie. Dodatkowo można skorzystać z pola magnetycznego małej częstotliwości, które przejdzie na wylot przez gips, pobudzi komórki do pracy, dzięki czemu tkanki będą się goić szybciej i skuteczniej(przeciwwskazania: aktywne nowotwory, wszczepiona elektronika...). Pozdrawiam