Złamanie trzonu kości uda u 7-latka

czy powinno się usunąć płytkę po złamaniu trzonu kości uda u 7-latka???
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Ogólnie mówiąc, u większości pacjentów ze złamaniem trzonu kości udowej nie usuwa się zarówno śrub jak i płytek do końca życia pacjenta. Istnieją jednak takie sytuacje, że taki zabieg jest konieczny, np. gdy płyta powoduje odczyn zapalny lub też odleżyny. W takiej sytuacji zabieg usunięcia powinien się odbyć po około roku od zespolenia. Każdorazowo decyzję o takim zabiegu powinien podjąć specjalista ortopeda.