Złe samopoczucie, osłabienie, nudności i wypadanie włosów

Od pol roku zle sie czuje fizycznie i psychicznie, ciagle zmeczenie sennosc, bezsens zycia, nic mnie nie cieszy, czasami nudnosci. Schudlam juz prawie 10 kg. Od roku mam drzenia rak. Pozniej doszedl bol i dretwienie miesni biore magnez z b6 ale niewiele pomaga. Od niedawna garsciami wypadaja mi wlosy. Czy to moze byc nadczynnosc tarczycy? Czy wystarczy zbadanie poziomu tsh? Czy jakies inne tez trzeba? Moje samopoczucie pogarsza sie zawsze pod koniec miesiaca po okresie.

Dzień dobry!

Należy skonsultować się z lekarzem endokrynologiem, który zleci właściwy komplet badań. Przyczyny hormonalne są prawdopodobne. W zależności od wyników badań lekarz będzie sugerował ewentualne dalsze konsultacje diagnostyczne.

Pozdrawiam!

Witam Panią. Przede wszystkim zwraca moją uwagę dłuższy już czas w którym pojawiają się u Pani bardzo niepokojące objawy. Mam nadzieję, że od początku ich pojawiania się jest Pani w kontakcie z lekarzem i trwa proces diagnostyczny (dzięki zleconym badaniom), w którym trwają poszukiwania źródeł Pani objawów. Jeśli jest inaczej to apeluję, żeby Pani nie stawiała diagnoz na własną rękę a tym samym nie leczyła się sama. Jako psycholog chcę napisać, że przyczyny Pani objawów mogą się lokować zarówno w obszarze fizjologicznym jak i psychologicznym. Przyczyna pojawiająca się w jednym z tych obszarów będzie oddziaływać na drugi. Już pod koniec XX wieku rozstrzygnięto, że układ nerwowy człowieka jest połączony z układem immunologicznym. Oznacza to np. że stres pojawiający się w układzie nerwowym może wpływać na nasze zdrowie fizykalne. To jedna z możliwych hipotez. Gdyby była trafna może Pani oprócz pomocy medycznej potrzebować również pomocy psychologicznej. Pozdrawiam Panią