Złe samopoczucie po odstawieniu Asertinu stosowanego w leczeniu tężyczki

Witam Mam 31 lat i od pol roku lecze sie asertinem 50 na tężyczkę.Tydzień temu przerwałam kuracje i zaczełam się nieciekwie czuc tzn.Mam zmaiany nastroju, jestem nerwowa,wybuchowa,glowa czasem cmi albo mam lekkie zawroty głowy,a także ospałosc,brak sił i ogolne zmęczenie,czy to coś poważnego ?Muszę zacząc brac od nowa by dłużej go odstawiac??Prosze o pomoc. Pozdrawia Sylwia

Tężyczka jako choroba związana jest z nieprawidłowym poziomem wapnia zjonizwanego . Leczenie powinno polegać na ustaleniu przyczyny tężyczki i dobraniu leków w zależności od jej przyczyny.
Opisane objawy mogą być wynikiem odstawienia Asertinu, u niektórych osób lek należy odstawiać stopniowo.